Hogyan érhet el egy vállalat igazi jóllétet? Mit jelent jól lenni vállalati és egyéni szinten? Hogyan hatunk nem csak a profitra, hanem a szemléletváltásra is? Mitől lesz jó egy vezető és miként motiválhatók a munkavállalók?
A Hammel Hochreiter, az AmCham Hungary, az Interim Menedzser Akadémia és az Institute of Directors Hungary által közösen szervezett szeminárium előadásain és kerekasztal-beszélgetésein megosztott friss kutatási eredmények, tudás és tapasztalatok új perspektívákat kínáltak a résztvevők számára, hogy a jövő kihívásaival még hatékonyabban vehessék fel a versenyt.
A Kösz jó(l) vagyok kutatás jelentős stresszt mutat a résztvevők körében, de a megkérdezettek több mint 70%-a ennek ellenére helytáll.
Kultúránkban illik behavazottnak, hektikusnak lenni, de elégedetlennek lenni nem illik, a felmérésben résztvevők természetesnek tekintik a stresszes működést.
Bemutatásra került egy új mérőeszköz, mellyel egyéni és vállalati Stress Index is mérhető, valamint akciótervekre is ajánlást tesz az eszköz a vezetők, vállalatok számára.
A Hammel Hochreiter – a tartalomért felelős szervező – szakértői hangsúlyozták, hogy a vállalati működés fenntarthatósága és hosszú távú sikeressége szorosan összefügg a munkahelyi jólléttel és a tudatos vezetés fontosságával.
A szociálpszichológus, pszichológus és szervezetfejlesztési szakértők kiemelték, hogy rajtad múlik, hogy hogy vagy és hogy van a szűk környezeted, ne kívülről várd a megoldást!
A stabil szervezeti működés, a stratégia megvalósításának alapfeltétele az önazonos vezetők jelenléte, akik képesek az önismereten alapuló önelfogadásra.
Az előadások és példák rávilágítottak arra, hogy az interim menedzsment megoldások, a Hammel Hochreiter által alkalmazott holland mintára építve, hatékonyan támogatják a vállalatokat kritikus helyzetek, vezetői erőforrás vagy tudás hiány, illetve változás vagy válságkezelés során is, mely eszközöket főleg a nemzetközi gyártóvállalatoknál alkalmaznak, azonban az eszköz bármely cégkultúrában és iparágban is izgalmas és hatékony megoldás.
Kiemelkedően hatékony az interim menedzsment szolgáltatás szemléletformáláshoz, eladásra való felkészülés vagy generációváltás esetén is.
Ezek az események, különösen a cégeladás és a generációváltás, számos családi vállalkozás számára nagyon megterhelők, egyszerre jelentenek érzelmi és stratégiai kihívást, melyek akár rövidtávon is nagy veszteséget vagy nyereséget jelenthetnek.
A Hammel Hochreiter és az Institute of Directors Hungary együttműködése és több évtizedes tapasztalata, nemzetközi hálózata lehetővé teszi, hogy a cégek sikeresen navigáljanak ezekben a komplex átmenetekben, miközben megőrzik örökségüket és biztosítják jövőbeli fejlődésüket.
Az IoD Hungary, a Hungarian Business Leaders Fórum és a BÉT együttműködésének többek között célja a tanulási hajlandóság, a változásmenedzsment tudás, a sokszínű vezetőségek, igazgatóságok kialakítása és a vezetőfejlesztés támogatása nem csak a tőzsdére készülő magyar tulajdonú középvállalatok számára, hiszen azok a vállalatok, amelyek nem nyitottak a folyamatos fejlődésre, jelentős versenyhátrányba kerülhetnek a jövőben.
A magyar tulajdonú vállalatoknál a tulajdonosi és operatív szerepkörök szétválasztása kevés helyen valósult meg, a tulajdonosok gyakran napi szinten vesznek részt az operatív irányításban, ahelyett, hogy kizárólag a stratégiai döntéshozatalra és a hosszú távú fejlődésre összpontosítanának. Az ESG keretrendszeren belül különösen a governance, azaz az irányítási pillér kiemelt szerepére hívták fel a figyelmet a szakértők, mivel enélkül a környezetvédelmi (E) és társadalmi (S) célok sem lehetnek hatékonyak. A nemzetközi terjeszkedésre vagy tőzsdére lépésre készülő vállalatok számára elengedhetetlen a governance, vállalatirányítási szál megerősítése, mivel ez nélkülözhetetlen feltétele a tőzsdei jelenlétnek, de tőzsdére készülés nélkül is alapfeltétele a fenntarthatóságnak, versenyképességnek.
Az Institute of Directors Hungary, a HBLF, a BÉT szakmai programjai és a nemzetközi hálózataik képzései támogatást és azonnali megoldásokat adnak a szemléletváltásban, eszközöket, erőforrásokat és szakmai támogatást kínálva a tulajdonosok, igazgatósági tagok és a felsővezetők számára.
Az esemény beszélgetései során egyetértettek a megszólalók abban, hogy a vállalatok piaci helytállásához nemcsak szakmai tudásra, hanem egy támogató közösségre, tudatos vezetésre és a munkahelyi jóllét előmozdítására is szükség van.
Az IoD Hungary, a Hammel Hochreiter és az Interim Menedzser Akadémia programjai, képzései ebben úttörő szerepet játszanak, hiszen lehetőséget nyújtanak a vezetők számára, hogy tapasztalatot cseréljenek, tanuljanak egymástól, és közösen egy fenntartható üzleti környezet kialakításán dolgozzanak. A tulajdonosi és vezetői szinten megvalósuló tudatosság és nyitottság nemcsak a fenntartható működés alapja, hanem a vállalat versenyképességének egyik legfontosabb pillére.